Magdalena Starzec-Piętowska

 

Ukończyłam Wydział Architektury Wnętrz na Akademi Sztuk Pięknych im. E.Gepperta we Wrocławiu z wynikiem bardzo dobrym i już w trakcie studiów było dla mnie oczywiste, że jest to zawód który pokocham i z pasją będę mogła się w nim realizować.

 

Początki nie były łatwe. Z programu technikum Budowlanego wyniosłam wiedzę techniczną, znajomość prawa budowlanego, przepisów i norm, oraz umiejętność sporządzania kompletnej dokumentacji projektowej i kosztorysowej. Studia na ASP pozwoliły rozwinąć kreatywność, wrażliwość na formę, kolor i detal. 

 

Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałam jeszcze przed obroną pracy dyplomowej pracując biurze architektonicznym, gdzie uczestniczyłam we wszystkich etapach projektowych od inwentaryzacji po nadzór budowlany.  

Pierwsze próby projektowe dla inwestorów prywatnych i pierwsze doświadczenia z ekipami budowlanymi i wykonawczymi.

 

W firmie zajmującej się sprzedażą luksusowych mebli w znacznej mierze nauczyłam się rozmawiać z klientami i wsłuchiwać się w ich prywatne potrzeby.

Podczas mojej kilkuletniej działalności zawodowej w firmach specjalizujących się w projektowaniu wnętrz, wykonałam wiele projektów na zamówienie osób prywatnych i firm.  

Praca na stanowisku projektanta scenografii poszerzyła wyobraźnię i włączyła w projektowanie także elementy z zakresu historii sztuki, historii architektury, sztuki użytkowej i wzornictwa. 

Aranżacja przestrzeni, wyczucie bryły, trzeciego wymiaru i jego znaczenia, kompozycja plastyczna, oprawa świetlna - te umiejętności pozwoliły mi na rozpoczęcie własnej działalności i realizowanie się w zawodzie architekta wnętrz i projektowania dla klientów indywidualnych.

 

Do każdego zlecenia podchodzę w sposób indywidualny. Dlatego z uwagą wsłuchuję się w Państwa potrzeby i oczekiwania, ponieważ wiem, że podstawą udanej współpracy jest dobra komunikacja i wzajemne zrozumienie. Dzięki temu jestem w stanie zaprezentować optymalne rozwiązania, które będą odpowiedzią na Państwa potrzeby.

Z pasją angażuję się w moją pracę. Zależy mi na tym, aby zaprojektowane przeze mnie wnętrza były funkcjonalne, ergonomiczne i przyjazne, a jednocześnie oddawały osobowość moich wyjątkowych klientów. Przy projektowaniu korzystam z najnowszych rozwiązań technicznych i komputerowego wspomagania projektowania, co pozwala mi zaoferować Państwu produkt najwyższej jakości.


MOGĘ SIĘ POCHWALIĆ… 
pracą przy niebanalnych projektach wnętrz o różnych funkcjach od hotelowych, poprzez obiekty gastronomiczne, usługowe i przestrzenie edukacyjne. Wieloma realizacjami wnętrz prywatnych, a także multimedialnych ekspozycji muzealnych i wystawienniczych.

NAJBARDZIEJ JESTEM DUMNA Z… 
pracy w zespole projektowym opracowującym wystawę stałą o Historii Górnego Śląska w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego. Praca tam była niesamowitym wyzwaniem i doświadczeniem zwłaszcza koordynując tak potężną grupę projektantów.

WYRÓŻNIA MNIE…
profesjonalizm i dobry kontakt z Klientem

WSZYSCY MOI KLIENCI…
są z polecenia i często wracają po latach

INSPIRACJE CZERPIĘ Z…
rozmów z moimi Klientami, są dla mnie źródłem pomysłów i inspiracji. Także z wyjazdów i obserwacji innych kultur.

ULUBIONY STYL... Lubię przestrzenie otwarte, proste w odbiorze, jasne w kolorystyce i niezagracone formą, gdzie istotne role odgrywają detale i wykończenie. Prostota jest jednym ze sposobów na zmaksymalizowanie poczucia przestrzeni w małym otoczeniu. Oszczędność w doborze akcesoriów dekoracji ścian, ilości kolorów czy wzorów oczyszcza przestrzeń i zmysły, sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Musi być także przytulne i ciepłe, stwarzać poczucie bezpieczeństwa i intymności, ale także odzwierciedlać osobowość mieszkańców.