Jak powstaje projekt?

 

Prezentujemy krok po kroku jak wygląda praca nad projektem wnętrza. Na kanwie wieloletniego doświadczenia z klientami, wypracowaliśmy standardowy i sprawdzony tryb prowadzenia projektu. Na życzenie jednak, w zależności od Państwa potrzeb, indywidualnie określamy zakres w jakim możemy być pomocni w wykończeniu, czy urządzeniu wnętrz na każdym etapie.

Etap 1. Spotkanie

 

Wszystko zaczyna się od wzajemnego poznania się, dlatego proponujemy niezobowiązujące spotkanie, na którym przekażą nam Państwo swoje oczekiwania co do projektu, a także dowiedzą się Państwo, jak wygląda praca nad projektem. Wytyczenie wspólnych celów i wizji projektowej jest kluczowym elementem powstania przestrzeni funkcjonalnej oraz indywidualnie dopasowanej do Państwa charakteru i potrzeb.


W trakcie spotkania omówimy zasady i warunki współpracy, ustalimy harmonogram działań. Istotne jest określenie budżetu jaki chcą Państwo przeznaczyć na prace projektowe i materiały wykonczeniowe. Pozwala nam to na przedstawianie rozwiązań idealnie dopasowanych. 

Etap 2. Inwentaryzacja

 

Pracę rozpoczynamy od wizyty na budowie, aby poznać i zrozumieć daną przestrzeń projektową. Dokonujemy dokładnych pomiarów, które są podstawą do wykonania rysunków technicznych. Na miejscu wykonujemy też dokumentację fotograficzną. W przypadku kiedy mieszkanie nie jest jeszcze oddane do użytkowania, pracujemy na rysunkach dostarczonych przez Klienta.

Etap 3. Układ funkcjonalny

 

Przygotowujemy propozycję układu funkcjonalnego pomieszczeń, tak by odpowiadał życzeniom klienta. To bardzo ważny etap, bo na jego podstawie powstają ewentualne zmiany w układzie ścian działowych, czyli decydujemy o głównych zmianach budowlanych. Jak tylko pozwala na to układ mieszkania, czy domu, proponujemy parę aranżacji funkcjonalnych

 

Etap 4. Projekt koncepcyjny

 

Po zatwierdzeniu przez klienta układu funkcjonalnego przechodzimy do etapu koncepcji projektowej wnętrz. Koncepcja przedstawiana jest na wizualizacjach 3D oraz widokach płaskich w skali 1:25. Przedstawiamy 2-3 warianty najbardziej czytelnie określające zamysł, wybór materiałów, kolorystyki i mebli.

Etap 5. Wybór materiałów i wyposażenia

 

Po zakończeniu etapu projektowania wnętrza pomagamy w wyborze wszystkich materiałów oraz elementów wykończeniowych ujętych w projekcie aranżacji wnętrz. Na życzenie klienta towarzyszymy przy wyjazdach do sklepów i hurtowni.

Etap 6. Projekt wykonawczy

 

Po ukończeniu koncepcji architekt wnętrz przechodzi do projektu technicznego. Rozrysowujemy precyzyjnie wszystkie elementy w programie CAD. Klient otrzymuje pełną dokumentację techniczną, na którą składa się projekt zmian budowlanych, dyspozycja zmian i dodanych elementów w układzie elektryki, wod-kan. i jeśli trzeba c.o., rozwinięcia ścian z siatkami glazurniczymi,  projekty mebli, oświetlenia, a także dodatkowo: wyliczenia ilościowe, zestawienia materiałów i wyposażenia, kosztorys. Dokumentacja wydawana jest w formie książki A4 z rysunkami w skali 1:25 i wizualizacjami lub przesyłana mailem w plikach pdf.

Etap 7. Nadzór autorski

 

Jeśli pojawią sie niedające się przewidzieć wcześniej wątpliwości wykonawcze, wówczas doświadczony architekt sprawujący nadzór nad Państwa inwestycją dokona niezbędnych zmian spójnych z założoną wizją projektową. 

Wizyty na budowie mają na celu stwierdzenie zgodności realizacji robót budowlanych z dokumentacją projektową wykonaną przez pracownię, uzgodnienie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych, wyjaśnienie wątpliwości dotyczących rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej, dokonywanie odbiorów po zakończeniu poszczególnych prac wykończeniowych. Przez cały okres prac zarówno projektowych jak i wykończeniowych pozostajemy z Państwem i wykonawcami w stałym kontakcie telefonicznym.

Etap 8. Nadzór inwestorski

 

Całkowite przejęcie obowiązków prowadzenia inwestycji 
tzw. "wykończenie pod klucz":

Występuje głównie w lokalach szykowanych pod wynajem lub w przypadku klientów zagranicznych, którzy nie mają możliwości osobistego doglądu

© 2015 by INTUS DeSiGN.